Wybuchowa Mieszanka

Ostatnio mieliśmy okazję zagrać w dużo nowości. Jedną z nich była Wybuchowa Mieszanka wydawnictwa Rebel. Otworzyliśmy, zagraliśmy, nie pożałowaliśmy!

Ingrediencje tej mikstury

Pierwszą rzeczą rzucającą się najbardziej w pudełku jest tor, po którym toczą się składniki i  kolorowe szklane kulki reprezentujące te składniki (bądź jak woli instrukcja – ingrediencje).

DSC00040l

Do tego mamy także plansze stołu alchemicznego i tytułowe mikstury, które mają dwie strony – z jednej strony przepis, z drugiej oznaczenie zużycia danego eliksiru.

DSC00043l

EXPLOSION!

Celem gry jest zebranie jak największej ilości punktów poprzez tworzenie tytułowych mikstur, które mają swoje wartości. Aby stworzyć miksturę, trzeba zebrać odpowiednią ilość i kolory składników. Jak zdobywać składniki? Tu własnie zaczyna się zabawa!

DSC00041l

Wszystkie ingrediencje znajdują się na torze. Aby zdobyć którąś, trzeba ją pobrać z toru. ALE! Pobierając kulkę ze środka któregoś z torów, te wyższe spadają i zderzają się z tymi niżej! Jeśli zderzą się  minimum dwa składniki o tym samym kolorze, następuje reakcja wybuchowa i gracz, który  spowodował wybuch, zbiera ciąg, który eksplodował. Jeśli znowu dojdzie do eksplozji, gracz znowu zbiera i tak aż eksplozje nie ustaną.

Zebrane kulki gracz rozdysponowuje pomiędzy eliksiry na swoim stole alchemicznym. Zakończone eliksiry odkłada się na bok, wrzucając z powrotem do wieży, potem dobiera się nowy. Z nadmiarowych składników można zostawić sobie maksymalnie 3 w kolbie, a resztę należy odrzucić do wieży. Za stworzenie trzech takich samych eliksirów lub stworzenie pięciu różnych dostaje się żeton bonusowych 3 punktów. Stworzone eliksiry dają jednorazowy bonus do wykorzystania w grze i po zużyciu odwraca się je na drugą stronę.

Gra kończy się w momencie, gdy skończą się żetony bonusów.

DSC00044l

A jeśli dodam te dwa składniki do siebie…?

Gra czerpie garściami z typowych każualowych gierek flashowo-telefonowych. Nie jest to w żadnym przypadku jakiś przytyk. Twórcy wzięli z nich to co najlepsze – prostą mechanikę, reakcyjność środowiska na akcje gracza i bonusy za stworzenie reakcji łańcuchowej.

Nie przypuszczaliśmy, ze proste ‚pykanie’ kulek może dawać tyle radochy i zarazem zmuszać do myślenia gdzie i jaką reakcję łańcuchową się opłaca wywołać. Pod przykrywką kolorowej gry dla każdego, przemycana jest w bardzo delikatny sposób gra logiczna. Według nas gra może być pomostem międzypokoleniowym – moglibyśmy zagrać w to wraz z młodszymi jak i naszymi babciami. Można spokojnie potraktować ją jak grę wejścia – i wyjadacz i każual odnajdzie się w tej grze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: