Naprawiamy #6 – Master of the Arsenal

Allegro i inne e-bazarki to kopalnia starych modeli. Regularnie przeczesuję oferty w poszukiwaniu interesujących sztuk. Tym razem trafiłem na starego Mistrza Arsenału z trzeciej edycji. Ze względu na kiepskie malowanie, model nie był szczególnie drogi. Tak więc po szybkim zakupie, model trafił w Moje ręce…

Pacjent

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to brak podkładu. Przez to farba łuszczy się od byle dotyku. Widać też sporo niedoszlifowanych nadlewek. Czas na kąpiel w wamodzie!

Naprawa

Po dokładnym umyciu modelu ze starej farby i oszlifowaniu nadlewek, skupiłem się na płaszczu. Aby bardziej go spersonalizować, dodałem symbol Deathwing Companions. Aby lepiej odwzorować ułożenie wzoru na połach, wydrukowałem go i przykleiłem do figurki.
Po nałożeniu podkładu, Obróciłem parę razy model pod lampą, aby mieć pojecie jak rozkładają się odbicia światła na zbroi. Robienie zdjęć bardzo pomaga i pozwala w każdym momencie sprawdzić gdzie umieścić jaki refleks.
Czas na malowanie właściwe. Zacząłem od umieszczenia refleksów na szaro, potem miksem z czarnym 1:1. Kolejnym krokiem były kolejne warstwy glaze’a kolorów pośrednich. Na koniec czarne elementy zostały wykończone cienkimi pociągnięciami i kropkami białej.

Jak i poprzednio, postanowiłem nie używać w ogóle metalicznych farb. Złote elementy zostały wykonane kolejnymi krokami:

  • Całość elementy pomalowany Rhinox Hide
  • Pierwsza warstwa Rhinox Hide + Stell Legion Drab + Jokkaero Orange
  • Druga warstwa w/w 50:50 z Ushabti Bone
  • Trzecia Czystym Ushabti Bone
  • Czwarta 50:50 Ushabti Bone i biały.
  • Glaze żółtym po jasnych elementach.
  • Glaze Rhinox Hide tam, gdzie ma by ciemniej.
  • Podkreślenie krawędzi i refleksów bielą.

Inne elementy zostały wykonane także kolejnymi warstwami, które były łączone glaze’em. Czerwone elementy to gradient od Chaotic Red[AP] do Pure Red[AP] z białą nutą, a miecz i skrzydła to gradient Incubi Darkness do bieli.

Tak oto prezentuje się gotowy Master of the Arsenal. Zdecydowałem się nie na trzy zmiany – miecz i skrzydła hełmu z ramki Dark Angels Upgrade oraz głowę z ramki Primaris Dark Angels Upgrade. Pozwoliło to charakteru właściwego dla Pierwszego Legionu. Tak przygotowany będzie mógł dołączyć do swych braci na półeczce chwały!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: