Naprawiamy #4 – Azrael

Pojmanie drugiego po Lutherze największego zdrajcy musiało przykuć uwagę wielkiego mistrza zakonu, samego Azraela. Niestety w momencie sprowadzania Cyphera do Skały, Azrael był w kawałkach. Dosłownie. Czy uda mu się pozbierać do momentu przekroczenia przez zdrajcę progu Skały?

Pacjent

Tym razem nie jest to klasyczna naprawa, lecz raczej poszukiwania. Czemu? Bo w momencie poszukiwań żaden dostępny model nie był kompletny. Zawsze czegoś brakowało. W końcu po dłuższym czasie sprawdzania ofert na różnych e-bazarkach udało się pozbierać całego Azraela, wszystkie 4 elementy – ciało, ramię, plecak i obserwator z hełmem.

Naprawa

Po wstępnej kąpieli w acetonie ukazały się wszystkie mankamenty, głównie niedopiłowane nadlewki, zwichrowania na mieczu i sztylu sztandaru. Pojawił się też inny problem – spasowanie elementów. Najwyraźniej ręka z bolterem pochodzi z innej edycji modelu, bo ma inny rozmiar gniazda niż kołek pod naramiennikiem. Czeka mnie żmudny proces piłowania i przymiarek.
Postanowiłem, ze tak jak w przypadku Asmodai’a, zmienię podstawkę na 32mm. Ucząc się na tym, że poprzednik ze względu na masę i wysoko usadowiony punkt ciężkości był łatwy do przewrócenia na stole, dodałem masy podstawce kitem epoksydowym. Dodatkowo kit daje mocny chwyt wpustu modelu.
Po spasowaniu i sklejeniu ramienia z tułowiem nawierciłem lufy dla lepszego efektu. Zawsze przed wierceniem wyznaczam sobie środek lufy szpilką, by wiertło nie ślizgało się po powierzchni.
Sztandar znalazłem w starym kodeksie „Angels of Death” z 1996 roku. Wydrukowałem sobie jego kontury (wykrywanie krawędzi) i tak przygotowany szablon pomalowałem.
Aby podkręcić wyzwanie, postanowiłem nie używać w ogóle metalicznych farb i washy. Zbroja i elementy metalowe to NMM, szaty natomiast to kolejne warstwy od Rhinox Hide po Ushabti Bone z białym. Ostatnie co zostało zrobione, to podstawki. Tutaj spróbowałem namalować bruk zamiast bawić się w rzeźbienie i wyszło całkiem nieźle. Azrael jest gotowy, by zająć honorowe miejsce z Asmodai’em.

Jedna myśl na temat “Naprawiamy #4 – Azrael

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: