„Rzuć kostką” – gry planszowe dla małych i dużych

Wczoraj (tj. 18/06/2016) byliśmy, z ramienia Game Troll TV, na zakończeniu roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wydarzenie wsparły wydawnictwa Rebel.pl, Trefl i Granna. Dzieci miały okazję zagrać w gry wymienionych wydawców, a także otrzymać ich gry za udział w wydarzeniu.

DSC00060l

Wydarzenie odbyło się o godzinie 14.15. Po rozdaniu dyplomów, dzieci wraz z rodzicami ruszyły do stołu z grami. Pierwszy raz zdarzyło się, że wszystkie gry były w ruchu. Dzieci z radością oddały się planszowemu szaleństwu! ‚Białe koszulki’ były zawsze na miejscu, by wytłumaczyć wszelkie niejasności w grach.

DSC00088l

Bardzo pozytywnie zaskoczyło nas to, ze wiele spośród uczestniczących dzieci zna i posiada kilka gier. Miło było zobaczyć jak dzieci potrafiły wytłumaczyć zasady gier swoim rówieśnikom i rodzicom. Niektóre nawet wymyślały nowe zasady do gier!

DSC00082l

Pod koniec każde dziecko wzięło udział w loterii. Nagrodami w niej były gry, w które miały okazję zagrać podczas wydarzenia.

DSC00065l

Miło było zobaczyć, ze planszówki cieszą się coraz większym powodzeniem u młodszych odbiorców. Mamy nadzieję, że ciekawość świata planszówek będzie nadal w nich rosnąć! Kto wie, może wśród nich rośnie kolejny Trzewiczek lub Kałuża?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: